STRAVENKÁŘKA OD 21.9.2020

Vážení strávníci,

Již rok máte k dispozici stravovací systém STRAVENKÁŘKA v zadní části jídelny. Tento systém umožňuje měnit i odhlašovat obědy a také je určen pro výdej náhradních stravenek. Více než tento sytém jste si oblíbili chodit za paní na pokladnu, která takto vydá i 60 náhradních stravenek za den (tedy každé 2 minuty 1 stravenku), čímž dochází ke zbytečnému kontaktu mezi dítětem a obsluhou. V této době je navíc ztížená komunikace tím, že všichni mají na ústech roušku a u pokladny je navíc plexisklo. Bohužel některé děti navíc zneužívaly této služby a po výdeji stravenky chodily rovnou dopředu fronty, což není spravedlivé vzhledem k ostatním dětem.

Od pondělí 21.9. bude výdej náhradních stravenek omezen:

Výdej náhradní stravenky je velice jednoduchý. Na obrazovce je přímo ikona     “NÁHRADNÍ STRAVENKA“. Na tu dítě prstem klikne a poté zadá své jméno. Následně bude systém požadovat zadání hesla. To je stejné jako používáte do aplikace k přihlašování obědů na www.strava.cz.  Heslo je možné měnit, takže pokud je nyní složité, můžete ho kdykoliv změnit tak, aby si vaše dítě nové heslo zapamatovalo a mohlo použít v případě potřeby. Chápeme, že pro naše nejmenší by to byl problém, a proto dětem 1. a 2. třída budeme náhradní stravenky v případě potřeby vydávat stále na pokladně. Pro starší už tato služba není potřeba a využijí STRAVENKÁŘKU. Před i po použití systému by děti měli použít dezinfekci, která je umístěna v bezprostřední blízkosti.

Paní pokladní je pro děti stále na pokladně, pokud si potřebují koupit nový čip, kartu, dostali omylem jiné jídlo, než měli objednané, mohou si u ní koupit svačinu na odpolední družinu či vyučování apod.

Vážení rodiče, vám velice děkujeme za spolupráci tím, že dětem sdělíte heslo k přihlášení. Téměř každé dítě umí bravurně používat telefon, proto, a také po zkušenostech s použitím tohoto samoobslužného systému na jiných školách, věříme, že obsluha STRAVENKÁŘKY pro ně bude hračkou.

11.ŠKOLNÍ JÍDELNA